...pohyb dokáže udržať človeka stále v psychickej a fyzickej kondícií!

Dnes zatvorené
Tel: Mgr. Alžbeta Víghová +421 911 565 212SKHU

O nás

Mgr. Alžbeta Víghová

Špecializácia Fyzioterapeut

Vzdelanie II. stupeň vysokej školy v odbore fyzioterapie

Tel.: +421 911 565 212

Mgr. Alžbeta Víghová

Prvé 3 roky mojej praxe som pôsobila v liečebnom ústave Čilistov, kde som získala skúsenosti s deťmi aj s dospelými. Po zatvorení liečebného ústavu som rok pracovala na rehabilitačnej ambulancií  ProCare v Bratislave. Následne 2 roky v Dunajskej Lužnej na vysunutom pracovisku Milosrdných Bratov na rehabilitačnom oddelení. Od mája 2016 podnikám v Šamoríne.

So skúsenosti na rôznych REH pracoviskách  som zistila nedostatky, ktoré sa vo svojej praxi snažím odstrániť. Dôležité pre mňa je mať dosť času na klienta a brat ho ako individuálnu bytosť a terapiu mu prispôsobiť na mieru.

Popri práci sa venujem ešte precvičovaniu detí. Jeden rok som pôsobila  na základnej škole v Dunajskej Lužnej, kde som viedla malú skupinu deti. Zameriavala som sa hlavne na prevenciu vzniku deformít, na správne držania tela na zlepšenie koordinačných a koncentračných schopností hravou formou.  Ako inštruktorka pôsobím v Big-Hug-Gym , kde jedinečným a inovatívnym prístupom vedieme deti  láskou k pohybu. Venujem sa tam deťom od 18 mesiacov až  4 rokov.

Mne samej ako 13 ročnej zistili skoliózu (vykrivenie chrbtice), preto poznám ťažkosti aj z tejto strany. Dlhé roky som cvičila a ešte dodnes pravidelne cvičím. Vo voľnom čase sa venujem tancu a skúšaniu rôznych pohybových aktivít. Ako napríklad nording walking, posilňovňa, cvičenie so svojou váhou, cvičenie na veľkej lopte, cvičenie s terabandom, cvičenie na instabilných plošinách. Mýlim si, že dobrý terapeut má poznať dôkladne všetky možnosti, aby potom mohol byť dôveryhodný a tak vedieť klientovi správne poradiť.

Mojou motiváciou stáť sa fyzioterapeutkou bol môj starý otec, ktorý trpel jedinečnou chorobou, ktorá postihuje pohybový systém. Bol imobilný a odkázaný na našu pomoc. Chcela som mu pomôcť a zlepšiť jeho kvalitu života. Ale aj on sám ukázal, že cvičiť môže hocikto, a ako cvičenie a pravidelný pohyb dokáže udržať človeka stále v psychickej a fyzickej kondícií a nevzdávať sa.

Absolvované kurzy

  • DNS – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia
  • Blackroll
  • Tejpovanie
  • Reflexná masáž chodidiel
  • NMS – Neuro-Muskulo-Skeletárny koncept

Ponúkam možnosť riešenia na

Bolestivé stavy pohybového ústrojenstva ako:
  • bolesti krížov, hrudnej chrbtici, krčnej chrbtici, bolesti hlavy, scoliózy (vykrivenie chrbtice), degeneratívne ochorenie kĺbov, preťaženie svalov, chybné držanie tela.
Pooperačné a poúrazové stavy:
  • zlomeniny kostí, výrony a vykĺbenie kĺbov, operácie meniskov, operácie väzov, stavy po výmene kĺbov, vyklenutie platničiek.
Športová fyzioterapia:
  • kompenzačné cvičenia, aktivácia hlbokého stabilizačného systému, prevencia vzniku preťaženia a úrazov, kineziotejping.